Bölümümüz öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Esra Yıldırım’ın kişisel sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Dr. Öğr. Üyesi Esra Yıldırım’dan Kişisel Sergi

Bölümümüz öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Esra Yıldırım’ın "ORIGIN|KÖKEN" isimli kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Resim ve baskıresim eserlerden oluşan sergi 11 Temmuz 2021 tarihinde kapılarını izleyicilerine açacak.

Sergi Balıkesir Taşdükkan Art House’da 11-25 Temmuz 2021 tarihlerinde ziyaret edilebilecektir.

Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Dr. Öğr. Üyesi Esra Yıldırım

1984 yılında Bursa’da doğan Esra Yıldırım, 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden birincilikle mezun oldu. 2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini yüksek onur ile tamamladı. 2020 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doktorasını tamamlayan Yıldırım, şu an Bartın Üniversitesi'nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sergi, kongre ve sempozyumlara katılan sanatçının ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.  Ayrıca çeşitli müze ve koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

Esra Yıldırım, kendisini ana unsurlardan biri olarak betimlediği çalışmalarında, bireyselliği yıkıp motiflerin içinden çıkan saydam figürlerle ‘biz’i işaret ediyor. Kendi kültürünün birer parçası olan, halı-kilim, görsel, motifsel, yaşamsal, duyumsal imge formlarını her resminde tekrar eden sanatçı, izleyiciye kendi dünyasının kapılarını aralıyor. Çevresini saran yer ve duvar halıları, kilimler, kanaviçeler, danteller gibi görsel öğelerle birlikte, sanatçı yüzeydeki her şeyi birbirinin içine geçiriyor. Esra Yıldırım’ın resimleri, portrelerin arkasına gizlenmiş bir takım düşünme, duyumsama, hissetme ve buna benzer bileşimlerin gerçekten hayale uzanan, tıpkı bir romanda ayrı ayrı yazılmış olan bölümlerin bir çatı altında, tek bir kitap içerisinde bulunması gibidir. Sanatçı çalışmalarını Bartın ve İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

  • Barın İlinde Görev Yapan Görsel Sanatlar Öğretmenlerine Bölüm Tanıtım ve Bilgilendirme Etkinliği Yapıldı

  • Resim-İş Öğretmenliği Lisans Programı Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Yapıldı

  • Resim-İş Öğretmenliği Programı İkinci Mezunlarını Verdi

  • Doç. Dr. Ferhunde K. Öner Atölyesi Mezuniyet Sergisi

  • Bölümümüz öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Esra Yıldırım’ın kişisel sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

  • Resim-İş Öğretmenliği Lisans Programı Mezunları Online Posta Sanatı Sergisi

  • Görsel Sanatlar Kulübü Etkinlikleri Kapsamında Prof. Dr. Cebrail Ötgün'le "Sanatçı ve Deneyimleri" konulu söyleşi yapıldı

  • Dr. Filiz Kara Bilgin'le "Disiplinlerarası Sanat Eğitimi" konulu söyleşi yapıldı.

  • Görsel Sanatlar Kulübü Etkinliği - Leonardo Da Vinci'nin Son Akşam Yemeği Eseri Analizi

  • Posta Sanatı Çağrısı!